VIDEO Muzeum Gobelínů

muzeum gobelinu

VIDEO Muzejní noc, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2018

muzejni noc 2018

VIDEO ČT, Folklorika, Tajemství gobelínů, 2018

folklorika

VIDEO Výstava Vladimír Holub, 2017 úvodní slovo F. X. Doležal

vladimir holub

VIDEO ČT, Tamtam, Výstava Háčkované pohádky, 2017

hackovane pohadky

VIDEO Adventní program, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2015

ukazky remesel

kudyznudy-RGB

KNIHA Josef Müller

cesky-rozhlas-logo2

Soutěž „Textilní fantazie“

Dům gobelínů kulturních tradic a řemesel uzavírá první ročník soutěže s názvem „Textilní fantazie“. Tématem soutěže bylo vytvořit svůj oděvní model inspirovaný městem Jindřichův Hradec a zkrášlit ho svými autorskými doplňky, např. šperky, klobouky atd. Autoři tří vítězných modelů, které vybere porota, budou odměněny věcnými cenami. Deset nejzajímavějších děl bude vystaveno v prostorách Domu gobelínů. Do soutěže se přihlásili soutěžící různých věkových kategorií. Za to jsme velmi rádi a děkujeme. Modely vytvořené našimi účastníky soutěže jsou opravdu nevšední a velmi zajímavé. Více už prozrazovat nebudeme. Přijďte se podívat na módní přehlídku, která se uskuteční v sobotu 3. června v 17.00 v rámci Dnů města na nádvoří Muzea fotografie a MOM bývalé Jezuitské koleje, kde se rozhodne o vítězi.
Těšíme se na setkání s Vámi.

DG-soutez plakat ilustrace

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

 Jindřichohradecký Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel vyhlašuje soutěž o nejzajímavější textilní model s názvem „Textilní fantazie“. Přihlásit se může každý. Je to šance pro všechny tvůrčí lidi, kteří mají chuť a chtějí se zamyslet nad městem Jindřichův Hradec z nevšedního úhlu pohledu. A nezůstat jen u toho, ale svůj pohled ztvárnit v podobě oděvního modelu a předvést ho. Modely mohou být doplněny autorskými šperky, klobouky a jinými doplňky. Téma soutěže je „ Inspirace městem Jindřichův Hradec“.

Vyvrcholením soutěže bude módní přehlídka, která se uskuteční v sobotu 3. 6. 2023 v prostorách Muzea fotografie a MOM v rámci Dnů města. Soutěžní porota vybere tři nejzajímavější modely, jejichž autoři budou oceněni věcnými cenami. Prvních deset modelů bude vystaveno v prostorách Domu gobelínů.
Přihlašovat se můžete do 31. 3. 2023. Pravidla soutěže a přihlašovací formulář najdete na našich stránkách www.dumgobelinu.cz. Vyplněnou přihlášku zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Těšíme se na setkání s Vámi.


Přihlašovací formulář: pdfPDF, docDOC
pdfPravidla soutěže

plakat soutez

Kurzy v Domě gobelínů – rok 2023

Kurzy v Domě gobelínů – rok 2023

Srdečně zveme všechny zájemce na kurzy textilních a jiných technik do překrásného prostředí Domu gobelínů v Jindřichově Hradci. Kurzy vedou naši odborní lektoři. Čeká zde na Vás útulné prostředí a příjemný personál. Nabídku kurzů je možné průběžně doplňovat.
Těšíme se na vás.

Sledujte prosím web a sekci kurzy 2023. Budeme se na Vás těšit!

pdfKurzy 2023

DG kurzy 2023 1 2 
3 4 5
6 7 8

Dům gobelínů v roce 2023

V novém roce nabídne veřejnosti Dům gobelínů kulturních tradic a řemesel bohatý kulturní a vzdělávací program. Můžete se těšit na výstavu ,,Řemesla pro Paříž” z cyklu Františka Kysely, které utkala Marie Hoppe-Teinitzerová podle jeho návrhu, dále výstavu sdružení textilních výtvarníků ,,Poezie nitě” zcela v novém pojetí.
Opět pro Vás připravujeme oblíbené workshopy, kde se blíže seznámíte s tkalcovským řemeslem a nabídneme i jiné textilní techniky. Pro děti jako již tradičně budou připraveny tvořivé a řemeslné dílny. V sezoně nabízíme veřejnosti ke zhlédnutí živou expozici, zde mohou návštěvníci Domu gobelínů nahlédnou do tajů restaurování tapisérií. Přesné termíny všech akcí najdete na stránkách DG www.dumgobelinu.cz.
Dům gobelínů přivítá své návštěvníky 1. dubna 2023. A to každý den kromě pondělí od 10.00 - 12.00 a od 13.00 - 17.00. Individuální prohlídky větších skupin jsou možné po předchozí domluvě i mimo
sezonu.
Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům za dosavadní přízeň a těšíme se na setkání s Vámi v letošní sezoně.

PF 2023

Všem návštěvníkům, přátelům a příznivcům Domu gobelínů přejeme klidný a spokojený nový rok 2023. Děkujeme za přízeň a budeme se těšit v nadcházejícím roce opět na shledání.

Kolektiv zaměstnanců Domu gobelínů

PF2023-DG-A4

Advent v Domě gobelínů

Na první prosincový víkend, 3. a 4. 12. 2022 (10.00 – 17.00 hodin), jsme pro vás připravili vánoční kulturní akci Advent v Domě gobelínů.
Vyzkoušíte si zde tisk na textil pod vedením ateliéru paní Zuzany Krajčovičové, tkaní na kolíkových stavech, dále techniku suchého plstění, drhání, práci se dřevem, malování na keramiku a zdobení perníčků. Budou zde připraveny dílny i pro ty nejmenší, kde si vytvoří výrobky s vánoční tématikou.
Děti si na pokladně muzea vyzvednou plán stanovišť, budou sbírat za své dovednosti razítka a po splnění úkolů obdrží v pokladně muzea zaslouženou odměnu.

Dům gobelínů je v tomto roce otevřen do 18. prosince 2022 a to denně mimo pondělí
od 10.00 – 12.00 a od 13.00 – 17.00 hodin.

Přijďte se podívat do vánočních prostor Domu gobelínů, kulturních tradic a řemesel, kde můžete se svými blízkými strávit inspirativní a tvůrčí adventní víkend.
Vstupné: dospělí 20Kč, děti mají vstup zdarma.
Změna programu vyhrazena

DG-Advent 2022

Podkategorie

 • novinky
  Počet článků:
  150
 • o nás
  Počet článků:
  9
 • kurzy

  KURZY - WORKSHOPY

  Aktuální nabídka kurzů
  Všem zájemcům o textilní řemesla nabízíme kurzy praktického tkaní. Nebojte se přihlásit, výuka probíhá pod vedením zkušených lektorů.

  Workshopy 2013

  Počet článků:
  97
 • dílna
  Počet článků:
  1
 • pokusné články
  Počet článků:
  1